Menü Kapat

İş Ayakkabısı

İş Ayakkabısı Fiyatları ve Çeşitleri

İş Ayakkabısı Fiyatları ve Çeşitleri. İş Botu Modelleri. Sağlam dayanıklı her türlü çalışma koşullarına uygun iş ayakkabı modellerimizi deneyin. Konfor ve güveni hissedin. Deri ve nefes alabilir özellikleriyle su geçirmez iş güvenliği ayakkabılarının  markası kendi üretimimiz olan Erash Pozitif’dir.  İş ayakkabıları ürünlerimizi inceleyin.

İş Ayakkabısı Fiyatları

İş Ayakkabısı Fiyatları ve Çeşitleri. İş Botu Modelleri. Sağlam dayanıklı her türlü çalışma koşullarına uygun iş ayakkabı modellerimizi deneyin. Konfor ve güveni hissedin. Deri ve nefes alabilir özellikleriyle su geçirmez iş güvenliği ayakkabılarının  markası kendi üretimimiz olan Erash Pozitif’dir.  İş ayakkabıları ürünlerimizi inceleyin.

Erash İş Ayakkabısı güvenlik ekipmanları içinde ayak koruyucular kategorisinde bulunmaktadır. Günümüz çalışma şartlarının oldukça ağır olması ve risk oranı yüksek olan işlerin fazlalığı nedeniyle vücudunuzdaki en önemli yerlerin korunması gerekmektedir. Ayaklarınız da bunlardan sadece bir tanesidir.

Erataş iş güvenliği ekipmanları firması olarak erash markası adı altında, sağlam dayanıklı ve gerçek koruyuculu iş ayakkabısı üretimini başlatarak ayaklarınızın yüksek risk taşıyan çalışma ortamlarında korunması konusunda önemli adımlar atmış bulunmaktayız. Özellikle ” Ilgaz İş Ayakkabısı, Kaçkar İş Ayakkabısı ve Toros İş Botlarının ” üretim sonrası testleri de oldukça başarılıdır. Erash Ilgaz, Kaçkar iş ayakkabılarının satışı da başlamış olup bir çok sanayi bölgesine sevkiyatları yapılmaktadır.

İş Ayakkabısı Çeşitleri

İş Ayakkabısı Çeşitleri;

İş ayakkabısı kullanımının önemine değinecek olmamız aslında Erash markasını neden almamız gerektiğini anlamanızı istediğimizdendir. Ayaklarımızı korumak oldukça önemlidir.

Yüksek ağırlıktaki bir çok şeyin ayaklarımıza düşmesi olası ihtimaldir. Kırabilir ya da ayaklarımızı kesebilir. Materyal ve eşyaların düşmesinden meydana gelen ezilmeler, sivri eşyalarla delinmeler, çivi batması, kaymalar, ergimiş metallerin sıçramasından meydana gelen yanıklar ayaklar için her zaman tehlike oluşturmaktadır.

Çelik burunlu ayakkabılar iş yerlerinde ayak koruyucusu olarak kullanılmaktadır. Kullanılan ayakkabıların ergonomik olmasına dikkat edilmelidir.

Ağır parça kaldırılan ve nakledilen yerlerde çelik burunlu iş ayakkabısı kullanılmalıdır.

Ayak ve bacak yaralanmaları (kazaları) bir çok iş kolunda yaygındır. Ayak yapısı itibariyle kaza sonucu yaralanma olasılığı yüksek olan organların başında gelmektedir. Güvenlik ayakkabıları, koruyucu olmayan benzer ayakkabılarla karşılaştırıldığında çok az bir masrafla, sakatlık bırakabilecek yaralanmaları dahi önleyebilir.

İş ayakkabıları endüstriyel ortamlarda, ayaklara herhangi bir şeyin düşme, çarpma olasılığı olan yerlerde, bu risklere karşı ayakları ve ayak parmaklarını korumak amacıyla yapılmıştır.

Ayak parmaklarının çarpma ve darbe ile yaralanma olasılığı varsa, bu durumda çelik bombe önem kazanmaktadır.

Çelik bombenin rahat olabilmesi için uygun incelik ve hafiflikte olması gerekir. Bazı iş türlerinde malzemeler özel bir risk oluşturuyorsa, güvenlik ayakkabılarının üzerine metal bir koruyucu uygun olabilir.

Kayma riskini önlemek için kauçuk veya sentetikten yapılan çeşitli şekillerde ayakkabı pençesi kullanılır. Bu durum özellikle yaş veya kaygan zeminler için önemlidir.

İnşaat işleri gibi yerlerde kullanılacak Erash iş ayakkabılarının tabanı çivi v.b. batmalarına karşı metalik bir malzeme ile de takviye edilmelidir.

Elektrik tehlikesi olan yerlerde, çivi kullanılmasının önlenmesi için ayakkabı tamamen dikişli veya yapıştırmalı olmalıdır.

İş ayakkabılarında metal tamamen izole edilmediği takdirde kullanılmamalıdır. Statik elektrik oluşan yerlerde güvenlik ayakkabısı elektriği iletebilecek tipli kauçuk tabanlı olmalıdır.

Patlayıcı madde fabrikalarında benzin veya diğer kolay tutuşabilecek hidrokarbonlar taşıyan tankların temizlenmesinde çalışanlar, kıvılcım çıkarmayan ve aynı zamanda metal çivisi olmayan ayakkabıları kullanmalıdırlar.

İşçilerin normal hayatta kullandıkları ayakkabılarını iş yerlerinde kullanmaları uygun değildir. Bazı kadın ve erkek iş çiler sokakta giyilmeyecek kadar eskimiş ayakkabılarını iş yerinde giymeyi tercih ederler. Ancak bu durum bir çok iş kazasına neden olur.

Kayarak ve tökezleyerek düşmeler kazaların en yaygın olanıdır. Bunların çoğu uygun ayakkabılar giymemekten ileri gelir. Özellikle kadınların iş yerinde yüksek topuklu ayakkabı giymesi tehlikelidir. Düşmeler gevşek bağlardan, eskimiş topuk ve pençelerden de ileri gelebilir. .

Diğer İş Güvenliği Ekipmanları da dikkatinizi çekebilir;

İş Güveniği Ekipmanları : İş Montu, İş Ayakkabısı, İş Eldiveni, Toz Maskesi, Kulak Tıkacı, Paraşüt Tipi Emniyet Kemeri, İş Gözlüğü, İş Tulumu, İş Botu Baret, Dikey ve Yatay Yaşam Hatları, Yüksekte Çalışma Ekipmanı. İş Güvenli: isguvenli.com / İSTANBUL

  • İş Güvenliği Ekipmanları

İş güvenliği ekipmanlarımız ile kendinizi güvende hissedin. Ekipman ihtiyaçlarınızı üretici ve imalatçı firmamızdan karşılayın. Toptan satış için fiyat teklifleri almayı unutmayın.

Sağlam dayanıklı yapıları ile tüm testlerden başarıyla geçe  ekipmanlarımız şimdi ülke genelinde bir çok sanayi merkezi ve fabrikalarda kullanılmaktadır. İş ve İşçi sağlığı kapsamında müşteri memnuniyeti ön planda tutan şirketimizle tanışın. www.erash.com.tr Erash İş Güvenliği.